Τελετή Αποφοίτησης και Ημερίδα Ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας για τα ΣΔΕ

Την Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε μία σπουδαία γιορτή χαράς με την αποφοίτηση των εκπαιδευομένων μας. Νιώσαμε συγκίνηση και περηφάνια για τους ενήλικες μαθητές μας που πέτυχαν το στόχο τους: να αποκτήσουν το Απολυτήριο Γυμνασίου, δίνοντας μία δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό τους. Στην τελετή αποφοίτησης απηύθυναν χαιρετισμό ο Διευθυντής του Εσπερινού Γενικού Λυκείου Παλλήνης καθώς και οι δύο υποψήφιοι δήμαρχοι της Αγίας Παρασκευής, Γιάννης Σταθόπουλος και Κωνσταντίνος Τσιαμπάς.

Και μία τέτοια μέρα χαράς για να ολοκληρωθεί, χρειάζεται φαΐ, μουσική, τραγούδι, γλέντι, χορό. Τα είχαμε όλα! Ο μαθητής μας Νεκτάριος, που φέτος τελείωσε τον Α’ κύκλο, ανέλαβε την μουσική επένδυση της γιορτής. Οι συνεργάτες του ήρθαν εθελοντικά για να μας προσφέρουν μια αξέχαστη βραδιά με νησιώτικα τραγούδια. Τους ευχαριστούμε όλους θερμά: Ιωάννα Λεγάκη (τραγούδι),Τάσος Ιωαννίδης (λαούτο), Ιωσήφ Γκύζης (πλήκτρα), Σωτήρης Κολιαβασίλης (τουμπερλέκι), Δημήτρης Μαρίνης (ηχητικά) και Νεκτάριος Γκάγκωσης (βιολί).